Sn. Yetkili,

A-grubu müteahhitlik karnesine sahip olan UZKA İnşaat Sanayi ve Ticaret A. Ş. yönetimi, gerek yurtiçi, gerekse yurtdışı her türlü büyük müteahhitlik hizmetlerinde görev almış tecrübeli bir kadrodan oluşmaktadır.

UZKA yönetim kadrosu inşaat ve tesisat uygulama deneyimine ilaveten bilgisayar programlama ve inşaat yönetimi konularında da tecrübe sahibidir. Primavera Project Planner sisteminin İstanbul Metro Sistemi inşaatı ile Türkiye'de ilk uygulayıcılardan biridir. Bu metodla yürütülen İstanbul Metro İnşaatı, gerek inşaat hızı, gerekse inşaat kalitesi açısından dünya literatüründe yer almış bulunmaktadır.

Ekli dosyada şirketimizi tanıtan, devam etmekte olan ve tamamlanan projelerimizi gösteren belgeler sunulmaktadır. Bu belgelerde görüldüğü gibi UZKA Yedpa Ticaret Merkezinin (320.000m2) bütün sıhhı tesisat, havalandırma, uzay çatı ve yalıtım işlerinin proje, imalat ve montajını ana müteahhit olarak başarı ile yürütmüştür.

UZKA, Thyssen yürüyen merdivenleri, bantları ve asansörlerinin Türkiye Genel Temsilciliğini 8 yıl sürdürmüş olup, proje, montaj, makina, servis, bakım ve yedek parça konularında hizmet vermiştir. İstanbul Metro Sisteminin bir bölümündeki, teminini ve montajını bizzat yapmış olduğumuz yürüyen merdivenler başarı ile kullanılmaktadır.

UZKA hâlihazırda Adana Metro Sistemi İnşaatı ve Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T. A. Ş. bünyesindeki Demiryolu (balast, travers, ray ve makas ) Temin ve Montaj işini başarı ile yürütmektedir.

UZKA yatırımlarından olan UZKA İş Merkezinin tamamı (5000 m²) UZKA'ya ait olup şirketimiz genel merkez ofisi dışında kalan yerler uluslararası firmalara kiralanmış bulunmaktadır. Bu yapının tüm tasarım ve inşaatı UZKA tarafından gerçekleştirilmiştir.

UZKA, son on yıldan fazla bir süredir gerek teknik kadrosunu gerekse makine parkını demiryolu işlerine yönelik geliştirmiştir. UZKA, ülkemizde özel sektör olarak ilk olabilecek demiryolu yapımına yönelik büyük bir yatırıma girişimiş bulunmaktadır. UZKA Sakarya İli Pamukova ilçesinde Orhan Onur A. Ş. ve Avrupa'nın önde gelen travers imlatçısı olan MABA firması ile ortak 82 dönüm arsa üzerinde 6500 m² kapalı alana haiz hat ve makas traversleri ve Delta Blok yol güvenlik bariyerleri üretecek BETRA A. Ş. adı altında Öngermeli Beton Travers Fabrikası kurmuş bulunmaktadır.
Konusunda en son teknolojiyi ve kalite kontrol sistemini kullanacak olan bu fabrikada yılda takriben 350 000 adet Hat ve Makas traversleri üretilecektir. Bu yatırımla ülkemize döviz tasarrufu sağlanacağı gibi 450 000 adam saat yeni istihdam yaratılcaktır. Demiryollarının ticaret ve Ülke güvenliği açısından önemli bir unsur olduğu göz önüne alınacak olunursa bu yatırımın önemi bir kat daha artmaktadır.

Yine bu fabrikamızda üretilecek olan Delta Blok güvenlik bariyerleri Avrupa'da birçok ülkede otoyollarda ve köprülerde başarı ile kullanılmaktadır. Bu bariyerler yol ve köprülerde trafik güvenliğini sağlamakla beraber yol inşaat ve bakımları esnasında geçici güvenlik sistemi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca city-blok tabir edilen tipi ise şehir içi trafiğinin yönlendirilmesi ve raylı sistemlerin her iki kenarında güvenliğin sağlanmasında başarı ile kullanılmaktadır. Fabrikamızda üretilen Delta-Blok'lar Avrupa'da uygulanan en son teknik standartlara haizdir.

Uzpa Turizm Oto Pazarlama İtahalat İhracat ve Ticaret A. Ş. ve Raymak A. Ş. şirketleri birer UZKA A. Ş. iştirakleridir.

Kendimizi tanıtma fırsatı verdiğiniz için teşekkür eder, birlikte çalışabilmeyi ümit ederiz.

 

Saygılarımızla,

 

 

Tanıtım kitabını buradan indirebilirsiniz.